DOE (design of experiment / plánování experimentů)

Pozvánka a objednávkový formulář pro seminář DOE (design of experiment / plánování experimentů)

Cena: 3 267 Kč vč. DPH, tj.: 2 700 Kč bez DPH
Místo konání: Administrativní centrum „Galerie Harfa“, Českomoravská 2420/15, 190 00 Praha 9; 4. patro. Parkování ZDARMA

procesním inženýrům, technologům, inženýrům a technikům i manažerům kvality, vedoucím výroby, vývojářům a konstruktérům (nejen) v automobilovém průmyslu, kteří se podílejí na zvyšování kvality výrobků a na optimalizaci výrobního procesu.

Účastníci školení se seznámí s metodikou DOE, pomocí které porozumí výhodám plánovaného experimentu. Zjistí, jak postupovat při definování jednotlivých faktorů a budou umět určit, které faktory mají vliv na kvalitu vyráběného produktu nebo na kvalitu návrhu. Na kurzu získáte informace o tom, jak navrhnout plánovaný experiment, jak jeho výsledky interpretovat a jak je využít.

Během kurzu si účastníci procvičí metodiku i veškeré výpočty na konkrétním příkladu. Zároveň budou muset vyřešit modelové zadání již od volby jednotlivých faktorů až po samotnou optimalizaci na základě výsledku jejich reálného experimentu. Tím si prakticky ověří, jak efektivně aplikovat metodiku DOE, aby mohla sloužit k optimalizaci procesů uvnitř organizace.

Nejsou žádné požadavky

Po absolvování semináře získá každý účastník certifikát o absolvování kurzu.

• 08:30 – Zápis účastníků
  • 09:00 – Začátek školení
  • Úvod do problematiky – Využití a výhody DOE, základní pojmy, hlavní cíle plánování experimentů
  • Fáze plánování experimentu – Výběr faktorů, sestavení plánu experimentu, provedení experimentu, výpočty a analýzy výsledků, optimalizace nastavení parametrů a ověření výsledků experimentu